Pasitelkdami seną ir naują [Antiqua et nova] išmintį (plg. Mt 13, 52), esame kviečiami atsiliepti į šiandienos iššūkius bei galimybes, kylančias dėl mokslo ir technologijų pažinimo, ypač dėl pastaruoju metu plėtojamo dirbtinio intelekto (DI). Pagal krikščioniškąją tradiciją intelekto dovana laikoma esminiu aspektu, atspindinčiu žmogaus sukūrimą „pagal Dievo paveikslą“ (plg. Pr 1, 27).
Katalikų, Liuteronų ir Ortodoksų Bažnyčių Lietuvoje vadovai primena, kad šiandienos mokslas, nors ir pasiekęs neregėtas aukštumas, negali priskirti sau gyvybės kūrėjo vaidmens, o tai tik dar labiau patvirtina, kad bet kurios gyvybės šaltinis yra Dievas. Pagarba kiekvieno žmogaus gyvybei yra neatsiejama nuo pagarbos jo orumui.
Brangūs broliai ir seserys, nuoširdžiai kviečiame Jus šių metų gegužės ir birželio mėnesiais sustiprinti mums brangių rožinio bei gegužinių ir birželinių pamaldų praktikas. Jos gali tapti nauja proga atgaivinti mūsų tikėjimą ir viltį, dovanoti ramybę, apgaubti Lietuvą malda už taiką.
2025 m. kovo 20–21 d. Vilniuje vyko Lietuvos vyskupų konferencijos plenarinis posėdis. Jame dalyvavo arkivyskupai G. Gänsweinas, G. Grušas, K. Kėvalas, L. Virbalas, vyskupai S. Bužauskas, J. Ivanauskas, A. Jurevičius, R. Norvila, A. Poniškaitis, D. Trijonis, L. Vodopjanovas.